Lenovo ThinkPad Yoga 12 Core i5 5th Gen
₨42000₨37000
Core i5 5th generation/8GB/500GB HDD/12.5” FHD IPS Touch Screen X360 LED/Windows 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i5 5th generation/8GB/500GB HDD/12.5” FHD IPS Touch Screen X360 LED/Windows 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Yoga 12 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 5th Generation |
| Processor Speed | 5300U Core i5 2.3GHz upto 2.9GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 12.5 Inch Multi Touch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | Optional M.2 Slot for SSD |
| Hard Disk | 500GB Sata |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphicd 5500 |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Spill Resistant | Yes |
OTHER | |
| Other Features | Ultrabook |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Yoga 12 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 5th Generation |
| Processor Speed | 5300U Core i5 2.3GHz upto 2.9GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 12.5 Inch Multi Touch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | Optional M.2 Slot for SSD |
| Hard Disk | 500GB Sata |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphicd 5500 |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Spill Resistant | Yes |
OTHER | |
| Other Features | Ultrabook |
