Lenovo Thinkpad X13 G1,AMD Ryzen5 4650U, 16GB, 256GB, 13.3″ HD LED
₨75000
Out of stockpeople are viewing this right now
Out of stock
Details
AMD Ryzen Pro 5 4650U, 16GB RAM, 256GB NVME SSD, 13.3″ HD LED, Windows 11Pro
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad X13 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Processor Speed | 4650U AMD Ryzen 5 Pro 2.1GHz With Turbo Boost 4GHz 6 Cores |
| Processor Cache | 8 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 USB 3.2 Gen 2 Type-C™ port with DisplayPort™ |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad X13 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Processor Speed | 4650U AMD Ryzen 5 Pro 2.1GHz With Turbo Boost 4GHz 6 Cores |
| Processor Cache | 8 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 USB 3.2 Gen 2 Type-C™ port with DisplayPort™ |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
