Lenovo Thinkpad L13 G1 Core i5 10th Gen, 8GB, 256GB, 13.3″ FHD IPS LED, Windows 11 Pro
₨55000
Core i5 10th Gen, 8GB, 256GB SSD, 13.3″ FHD IPS LED, Windows 11Pro
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i5 10th Gen, 8GB, 256GB SSD, 13.3″ FHD IPS LED, Windows 11Pro
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad L13 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 10th Generation |
| Processor Speed | 10210U Core i5 1.6 GHz base frequency, up to 4.2 GHz base with Intel® Turbo Boost |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 8GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Infrared IR HD camera for Windows Hello™ face sign-in |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad L13 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 10th Generation |
| Processor Speed | 10210U Core i5 1.6 GHz base frequency, up to 4.2 GHz base with Intel® Turbo Boost |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 8GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Infrared IR HD camera for Windows Hello™ face sign-in |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
