Lenovo Ideapad V15 G2 Core i5 11th Gen, 8GB, 256GB SSD, 15.6″ FHD LED, Windows 11
₨105000
Core i5 11th Gen, 8GB, 512GB NVME SSD, 15.6″ FHD LED, Windows 11
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 11th Gen, 8GB, 512GB NVME SSD, 15.6″ FHD LED, Windows 11
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ideaPad |
| Model | Ideapad V15 |
| OS Version | Windows 11 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 11th Generation |
| Processor Speed | 1135G7 Intel® Core™ i5 2.4GHz (up to 4.2 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 8 MB L3 cache, 4 cores) |
| Processor Cache | 8 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| Super Speed USB 3.2 | 1 Port |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | No |
OTHER | |
| Other Features | Just Like New |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ideaPad |
| Model | Ideapad V15 |
| OS Version | Windows 11 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 11th Generation |
| Processor Speed | 1135G7 Intel® Core™ i5 2.4GHz (up to 4.2 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 8 MB L3 cache, 4 cores) |
| Processor Cache | 8 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| Super Speed USB 3.2 | 1 Port |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | No |
OTHER | |
| Other Features | Just Like New |
