Lenovo Ideapad V130 Core i5 7th Gen, 8GB, 256GB SSD, 14″ FHD LED
₨50000
Intel Core i5 7th Gen/8GB/256GB SSD/DVD Super/Cam/14″ FHD LED/Windows 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 7th Gen/8GB/256GB SSD/DVD Super/Cam/14″ FHD LED/Windows 10
Lenovo Ideapad V130 Core i5 7th Gen
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ideaPad |
| Model | Ideapad 130 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 7th Generation |
| Processor Speed | 7200U Core i5 2.5GHz upto 3.1GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 620 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB 3 | 2 Ports |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ideaPad |
| Model | Ideapad 130 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 7th Generation |
| Processor Speed | 7200U Core i5 2.5GHz upto 3.1GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 620 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB 3 | 2 Ports |
