HP ZBook Studio 15 G4 Mobile Workstation Core i7 7th Gen, 32GB, 256GB SSD, NVidia Quadro 4GB , 15.6″ FHD LED
₨140000
Core i7 7700HQ/32GB DDR4/256GB NVME/Nvidia Quadro M1200m 4GB DDR5/15.6″ FHD IPS LED/Windows 10 Pro
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i7 7700HQ/32GB DDR4/256GB NVME/Nvidia Quadro M1200m 4GB DDR5/15.6″ FHD LED/Windows 10 Pro
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Studio Workstation |
| Model | ZBook 15 |
| OS Version | Windows 10 Pro |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 7th Generation |
| Processor Speed | 7700HQ Core i7 2.8GHz With Turbo Boost 3.8GHz 4 Cores |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 32GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 530 + nVidia Quadro M1200 |
| Graphics Card Memory | 4 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB 3 | 3 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt™ 3 with Power Delivery and DisplayPort |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Studio Workstation |
| Model | ZBook 15 |
| OS Version | Windows 10 Pro |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 7th Generation |
| Processor Speed | 7700HQ Core i7 2.8GHz With Turbo Boost 3.8GHz 4 Cores |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 32GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 530 + nVidia Quadro M1200 |
| Graphics Card Memory | 4 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| HDMI | Yes |
| USB 3 | 3 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt™ 3 with Power Delivery and DisplayPort |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
