HP ZBook FireFly G7 Core i5 10th Gen, 16GB, 512GB SSD, Nvidia Quadro 4GB, 15.6″ FHD IPS LED, Windows 11Pro
₨145000
Core i5 10th Gen, 16GB RAM, 512GB NVME SSD,Nvidia Quadro P520 4GB, 15.6″ FHD IPS LED, Windows 11
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i5 10th Gen, 16GB RAM, 512GB NVME SSD,Nvidia Quadro P520 4GB, 15.6″ FHD IPS LED, Windows 11Pro
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Mobile Workstation |
| Model | ZBook FireFly 15 G7 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 10th Generation |
| Processor Speed | 10210U Core i5 1.6 GHz base frequency, up to 4.2 GHz base with Intel® Turbo Boost |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | NVidia Quadro P520 |
| Graphics Card Memory | 4 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt™ Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Mobile Workstation |
| Model | ZBook FireFly 15 G7 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 10th Generation |
| Processor Speed | 10210U Core i5 1.6 GHz base frequency, up to 4.2 GHz base with Intel® Turbo Boost |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | NVidia Quadro P520 |
| Graphics Card Memory | 4 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt™ Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
