HP Zbook 15 G1 Workstation Core i5 4th Gen, 8GB, 256GB SSD, NVidia Quadro K610M, 15.6″ FHD LED
₨58000
Core i5 4th Gen/8GB/256GB SSD/NVidia Quadro K610M 2GB/15.6″ FHD LED/Windows 10 Pro
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i5 4th Gen/8GB/256GB SSD/NVidia Quadro K610M 1GB/15.6″ FHD LED/Windows 10 Pro
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Mobile Workstation |
| Model | ZBook 15 |
| OS Version | Windows 10 Pro |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | 4210M Core i5 2.6GHz upto 3.2GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3L |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 256GB |
| Hard Disk | Optional upto 2TB |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | NVidia Quadro K610M |
| Graphics Card Memory | 1GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Mini Display + HDMI Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| USB 3 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Mobile Workstation |
| Model | ZBook 15 |
| OS Version | Windows 10 Pro |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 4th Generation |
| Processor Speed | 4210M Core i5 2.6GHz upto 3.2GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3L |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 256GB |
| Hard Disk | Optional upto 2TB |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | NVidia Quadro K610M |
| Graphics Card Memory | 1GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Mini Display + HDMI Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| USB 3 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | Yes |
