HP ZBook 15 G5 Xeon E-2176M, 32GB RAM, 1TB NVME SSD, NVidia Quadro P1000 4GB, 15.6″ FHD IPS LED, Win 11Pro
₨155000
Intel Xeon E-2176M, 32GB RAM, 1TB NVME SSD, NVidia Quadro P1000 4GB, 15.6″ FHD IPS LED, Windows 11Pro
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Xeon E-2176M, 32GB RAM, 1TB NVME SSD, NVidia Quadro P1000 4GB, 15.6″ FHD IPS LED, Windows 11Pro
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Mobile Workstation |
| Model | ZBook 15 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Intel Xeon |
| Processor Speed | E-2176 Intel Xeon 2.7GHz With Turbo Boost 4.4GHz (6 Cores) |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 32GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 128GB |
| SSD | 1TB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel UHD Graphics + NVidia Quadro P1000 |
| Graphics Card Memory | 4 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Infrared IR HD camera for Windows Hello™ face sign-in |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB 3 | 3 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt™ Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Mobile Workstation |
| Model | ZBook 15 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Intel Xeon |
| Processor Speed | E-2176 Intel Xeon 2.7GHz With Turbo Boost 4.4GHz (6 Cores) |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 32GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 128GB |
| SSD | 1TB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel UHD Graphics + NVidia Quadro P1000 |
| Graphics Card Memory | 4 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Infrared IR HD camera for Windows Hello™ face sign-in |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB 3 | 3 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt™ Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
