HP ProBook 6560B
₨25000
Core i5 2.5GHz 2nd Gen/4GB/320GB/DVD Super/Cam/15.6″ HD LED
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i5 2.5GHz 2nd Gen/4GB/320GB/DVD Super/Cam/15.6″ HD LED
HP ProBook 6560B price in Pakistan
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. ProBook |
| Model | Probook 6560B |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 2nd Generation |
| Processor Speed | 2520M Core i5 2.5GHz upto 3.2GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| Hard Disk | 320GB Sata |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 3000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Bluetooth | No |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 2 Ports |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | Yes |
| Spill Resistant | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. ProBook |
| Model | Probook 6560B |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 2nd Generation |
| Processor Speed | 2520M Core i5 2.5GHz upto 3.2GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| Hard Disk | 320GB Sata |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 3000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Bluetooth | No |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 2 Ports |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | Yes |
| Spill Resistant | Yes |
