HP Probook 450 G8 Core i5 11th Gen
₨160000
Out of stockpeople are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 11th Gen/4GB/512GB SSD/Finger Print/15.6″ FHD LED
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. ProBook |
| Model | Probook 450 G8 |
| OS Version | MS DOS |
| Warranty | 1 Year Local and International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 11th Generation |
| Processor Speed | 1135G7 Intel® Core™ i5 2.4GHz (up to 4.2 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 8 MB L3 cache, 4 cores) |
| Processor Cache | 8 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6" diagonal FHD IPS anti-glare micro-edge WLED |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 512GB NVME |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB3.1 | 3 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. ProBook |
| Model | Probook 450 G8 |
| OS Version | MS DOS |
| Warranty | 1 Year Local and International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 11th Generation |
| Processor Speed | 1135G7 Intel® Core™ i5 2.4GHz (up to 4.2 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 8 MB L3 cache, 4 cores) |
| Processor Cache | 8 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6" diagonal FHD IPS anti-glare micro-edge WLED |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 512GB NVME |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB3.1 | 3 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
