HP Elitebook 850 G4 Core i5 7th Gen, 8GB, 256GB SSD, 15.6″ HD LED
₨57000
Core i5 7th Gen/8GB/256GB SSD/Cam/15.6″ HD LED/Win 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
HP Elitebook 850 G4 Core i5 price in Pakistan
Core i5 7th Gen/8GB/256GB SSD/Cam/15.6″ HD LED/Win 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. EliteBook |
| Model | Elitebook 850 G4 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 7th Generation |
| Processor Speed | 7200U Core i5 2.5GHz upto 3.1GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 256GB |
| Hard Disk | Optional upto 2TB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 530 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 3 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
| Spill Resistant | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. EliteBook |
| Model | Elitebook 850 G4 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 7th Generation |
| Processor Speed | 7200U Core i5 2.5GHz upto 3.1GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 256GB |
| Hard Disk | Optional upto 2TB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 530 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 3 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
| Spill Resistant | Yes |
