HP Chromebook X360 11MK G3 Octa Core, 4GB, 32GB, 11.6″ HD Touch Screen X360 LED
₨20000
Mediatek MT8183 8 Core. 4GB LPDDR4 4267MHz, 32GB, 11.6″ HD Touch Screen X360 LED
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Mediatek MT8183 8 Core. 4GB LPDDR4 4267MHz, 32GB, 11.6″ HD Touch Screen X360 LED
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP Chromebook |
| Model | Chromebook X360 11MK G3 Education Edition |
| OS Version | Chrome OS |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | MediaTek MT8183 |
| Processor Speed | MediaTek MT8183 2.0GHz 8 Cores |
| Processor Cache | 2 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 11.6" Touch Screen X360 |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | LPDDR 4 4267MHz On Board |
| Max Ram | 4GB |
| SSD | 32GB EMMC |
CONNECTIVITY | |
| USB 3 | 1 Port |
| USB Type C | 1 Port |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP Chromebook |
| Model | Chromebook X360 11MK G3 Education Edition |
| OS Version | Chrome OS |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | MediaTek MT8183 |
| Processor Speed | MediaTek MT8183 2.0GHz 8 Cores |
| Processor Cache | 2 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 11.6" Touch Screen X360 |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | LPDDR 4 4267MHz On Board |
| Max Ram | 4GB |
| SSD | 32GB EMMC |
CONNECTIVITY | |
| USB 3 | 1 Port |
| USB Type C | 1 Port |
