HP 450 G10 Core i5 13th Gen, 8GB, 512GB SSD, 15.6″ FHD LED, Windows 11
₨140000
Core i5 13th Gen, 8GB, 512GB NVME SSD, 15.6″ FHD LED, Windows 11
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i5 13th Gen, 8GB, 512GB NVME SSD, 15.6″ FHD LED, Windows 11
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | 250 Series |
| Model | Probook 450 G10 |
| OS Version | Windows 11 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 13th Gen |
| Processor Speed | 1335U Core i5 1.3GHz With 4.6GHz Turbo Speed 10 Cores , 12 Threads |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | 250 Series |
| Model | Probook 450 G10 |
| OS Version | Windows 11 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 13th Gen |
| Processor Speed | 1335U Core i5 1.3GHz With 4.6GHz Turbo Speed 10 Cores , 12 Threads |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
