HP 15-DU3502TU Core i3 11th Gen, 8GB, 128GB SSD+1TB HDD, 15.6″ HD LED
₨75000
Intel Core i3 11th Gen/8GB/128GB SSD+1TB HDD/15.6″ HD LED/Win 11
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i3 11th Gen/8GB/128GB SSD+1TB HDD/15.6″ HD LED/Win 11
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | HP 15-DU3502TU |
| OS Version | Windows 11 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 11th Gen |
| Processor Speed | 1115G4 Core i3 11th Generation 3.0GHz Upto Turbo Boost 4.1GHz |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 128GB M.2 |
| Hard Disk | 1TB Sata |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | No |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | HP 15-DU3502TU |
| OS Version | Windows 11 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 11th Gen |
| Processor Speed | 1115G4 Core i3 11th Generation 3.0GHz Upto Turbo Boost 4.1GHz |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 128GB M.2 |
| Hard Disk | 1TB Sata |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | No |
