HP 15-DA2022TX Core i5 10th Gen
₨99000
Intel Core i5 10th Gen/4GB/1TB/NVidia 2GB/15.6″ HD LED/Win 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 10th Gen/4GB/1TB/NVidia 2GB/15.6″ HD LED/Win 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | 15-DA2022TX |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 1 Year Local and International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 10th Generation |
| Processor Speed | 10210U Core i5 1.6 GHz base frequency, up to 4.2 GHz base with Intel® Turbo Boost |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| Hard Disk | 1TB Sata |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel UHD Graphics + NVidia MX110 |
| Graphics Card Memory | 2 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB 2 | 1 Port |
| USB3.1 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Finger Print Reader | No |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | 15-DA2022TX |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 1 Year Local and International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 10th Generation |
| Processor Speed | 10210U Core i5 1.6 GHz base frequency, up to 4.2 GHz base with Intel® Turbo Boost |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| Hard Disk | 1TB Sata |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel UHD Graphics + NVidia MX110 |
| Graphics Card Memory | 2 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB 2 | 1 Port |
| USB3.1 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Finger Print Reader | No |
