HP 15-DA2006TU Core i3 10th Gen
₨73000
Intel Core i3 10th Gen/4GB/1TB/15.6″ HD LED
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i3 10th Gen/4GB/1TB/15.6″ HD LED
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | 15-DA2006TU |
| OS Version | MS DOS |
| Warranty | 1 Year Local and International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 10th Generation |
| Processor Speed | 10110U Core i3 2.1GHz upto 4.1GHz |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| Hard Disk | 1TB Sata |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB 2 | 1 Port |
| USB3.1 | 2 Ports |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | 15-DA2006TU |
| OS Version | MS DOS |
| Warranty | 1 Year Local and International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 10th Generation |
| Processor Speed | 10110U Core i3 2.1GHz upto 4.1GHz |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| Hard Disk | 1TB Sata |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB 2 | 1 Port |
| USB3.1 | 2 Ports |
