HP 15-AC106nx Core i5 5th Gen, 8GB, 256GB SSD, AMD Radeon 2GB, 15.6″ HD LED
₨50000
Core i5 5th Gen/8GB/256GB/AMD Radeon 2GB/15.6″ HD LED/Windows 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 5th Gen/8GB/256GB SSD/AMD Radeon 2GB/15.6″ HD LED/Win 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | 15-AC106nx |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 5th Generation |
| Processor Speed | 5200U Core i5 2.2GHz upto 2.7GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3L |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 256GB |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | AMD Radeon R5 M330 |
| Graphics Card Memory | 2 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB 2 | 2 Ports |
| USB 3 | 1 Port |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | 15-AC106nx |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 5th Generation |
| Processor Speed | 5200U Core i5 2.2GHz upto 2.7GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3L |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 256GB |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | AMD Radeon R5 M330 |
| Graphics Card Memory | 2 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB 2 | 2 Ports |
| USB 3 | 1 Port |
