HP 14-DQ5001 Core i3 12th Gen , 4GB RAM, 256GB SSD, 14″ HD LED
₨112000
Core i3 12th Gen/4GB/256GB NVME SSD/14″ HD LED
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i3 12th Gen/4GB/256GB NVME SSD/14″ HD LED
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 14 |
| Model | 14s-DQ5001NIA |
| OS Version | MS DOS |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 12th Generation |
| Processor Speed | 1215U Core i3 with Turbo Boost 4.4GHz 6 Cores |
| Processor Cache | 10 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 14 |
| Model | 14s-DQ5001NIA |
| OS Version | MS DOS |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 12th Generation |
| Processor Speed | 1215U Core i3 with Turbo Boost 4.4GHz 6 Cores |
| Processor Cache | 10 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
