HP 14-DQ2031TG Core i3 11th Gen
₨85000₨81000
Intel Core i3 11th Gen/4GB/128GB SSD/Finger Print/14″ FHD LED/Win 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i3 11th Gen/4GB/128GB SSD/Finger Print/14″ FHD LED/Win 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 14 |
| Model | 14-DQ2031TG |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 11th Gen |
| Processor Speed | 1115G4 Core i3 11th Generation 3.0GHz Upto Turbo Boost 4.1GHz |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 128GB NVME |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 14 |
| Model | 14-DQ2031TG |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 11th Gen |
| Processor Speed | 1115G4 Core i3 11th Generation 3.0GHz Upto Turbo Boost 4.1GHz |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 128GB NVME |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
