Dell Inspiron 5578 Ci5
₨75000₨72000
Intel Core i5 2.5GHz 7th Gen/8GB/1TB/15.6″ FHD Touch Screen X360 LED/Win 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 2.5GHz 7th Gen/8GB/1TB/15.6″ FHD Touch Screen X360 LED/Win 10
Dell Inspiron 5578 Ci5 price in Pakistan
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Dell. Inspiron |
| Model | Inspiron 5578 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 3 Months International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 7th Generation |
| Processor Speed | 7200U Core i5 2.5GHz upto 3.1GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch Multi Touch Screen |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| Hard Disk | 1TB Sata |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 620 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB 2 | 1 Port |
| USB 3 | 2 Ports |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Dell. Inspiron |
| Model | Inspiron 5578 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 3 Months International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 7th Generation |
| Processor Speed | 7200U Core i5 2.5GHz upto 3.1GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch Multi Touch Screen |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| Hard Disk | 1TB Sata |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 620 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB 2 | 1 Port |
| USB 3 | 2 Ports |
