Dell Inspiron 5481 Core i3
₨80000
Core i3 8th Gen/4GB/128GB SSD/1TB/14″ HD Touch Screen LED/Win 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i3 8th Gen/4GB/128GB SSD/1TB/14″ HD Touch Screen LED/Win 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Dell. Inspiron |
| Model | Inspiron 5481 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 3 Months International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 8th Generation |
| Processor Speed | 8145U Core i3 2.1GHz upto 3.9GHz |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch Multi Touch Screen |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 128GB M.2 |
| Hard Disk | 1TB Sata |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics 620 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | HDMI Port |
| VGA Port | No |
| USB 2 | 1 Port |
| USB3.1 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Dell. Inspiron |
| Model | Inspiron 5481 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 3 Months International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 8th Generation |
| Processor Speed | 8145U Core i3 2.1GHz upto 3.9GHz |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch Multi Touch Screen |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 128GB M.2 |
| Hard Disk | 1TB Sata |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics 620 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | HDMI Port |
| VGA Port | No |
| USB 2 | 1 Port |
| USB3.1 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
