ASUS ZenBook UX303LA Core i7 4th Gen
₨44000
Intel Core i7 4th Gen/6GB/128GB SSD/13.3″ FHD IPS LED/Win 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i7 4th Gen/6GB/128GB SSD/13.3″ FHD IPS LED/Win 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Series | ZenBook |
| Model | ZenBook UX303LA |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 4th Generation |
| Processor Speed | 4600U Core i7 2.1GHz upto 3.1GHz |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 6GB |
| Ram Type | DDR3L |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 128GB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Mini Display + HDMI Port |
| USB 3 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | No |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Series | ZenBook |
| Model | ZenBook UX303LA |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 4th Generation |
| Processor Speed | 4600U Core i7 2.1GHz upto 3.1GHz |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 6GB |
| Ram Type | DDR3L |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 128GB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Mini Display + HDMI Port |
| USB 3 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | No |
