Asus ROG Zephyrus M15 GU502L Gaming Laptop
₨180000
Intel Core i7 10th Gen 10750H/16GB/512GB SSD/NVidia GTX 1660TI 6GB DDR6/15.6″ FHD 144Hz IPS LED/Win 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i7 10th Gen 10750H/16GB/512GB SSD/NVidia GTX 1660TI 6GB DDR6/15.6″ FHD 144Hz IPS LED/Win 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Series | Asus ROG Gaming Laptops |
| Model | Asus ROG Zephyrus M15 GU502L |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 10th Generation |
| Processor Speed | 10750H Core i7 Hexa Core 2.6GHz With Turbo Boost 5GHz |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6" diagonal FHD IPS 144Hz anti-glare micro-edge WLED-backlit |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 512GB NVME |
| Hard Disk | Optional upto 2TB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel UHD 630 + NVidia GTX 1660Ti 6GB DDR6 |
| Graphics Card Memory | 6GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 3 Ports |
| USB Type C | 1 Port (Thunderbolt™ 3) |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Multi Colour RGB Backlight Keyboard |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Series | Asus ROG Gaming Laptops |
| Model | Asus ROG Zephyrus M15 GU502L |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 10th Generation |
| Processor Speed | 10750H Core i7 Hexa Core 2.6GHz With Turbo Boost 5GHz |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6" diagonal FHD IPS 144Hz anti-glare micro-edge WLED-backlit |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 512GB NVME |
| Hard Disk | Optional upto 2TB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel UHD 630 + NVidia GTX 1660Ti 6GB DDR6 |
| Graphics Card Memory | 6GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 3 Ports |
| USB Type C | 1 Port (Thunderbolt™ 3) |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Multi Colour RGB Backlight Keyboard |
