Apple Macbook Pro 13 inch MID2012 (A1278) Core i5, 8GB, 128GB SSD
₨35000
Intel Core i5 3rd Gen/8GB/128GB SSD/13.3″ LED Display
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 3rd Gen/8GB/128GB SSD/13.3″ LED Display
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Series | Macbook Pro |
| Model | Macbook Pro 2012 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | 3210M Core i5 2.5GHz With Turbo Boost 3.2GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 128GB |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 4000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Mini Display Port |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Series | Macbook Pro |
| Model | Macbook Pro 2012 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | 3210M Core i5 2.5GHz With Turbo Boost 3.2GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 128GB |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 4000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Mini Display Port |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
