Toshiba Portege X30L-J Core i5 11th Gen, 16GB, 256GB NVME, 13.3″ FHD IPS LED, Windows 11Pro
₨68000
Core i5 11th Gen, 16GB RAM, 256GB NVME, 13.3″ FHD IPS LED, Windows 11Pro
people are viewing this right now
Out of stock
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Toshiba |
| Series | Portege |
| Model | Portege X30-L |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 11th Generation |
| Processor Speed | 1135G7 Intel® Core™ i5 2.4GHz (up to 4.2 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 8 MB L3 cache, 4 cores) |
| Processor Cache | 8 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Infrared IR HD camera for Windows Hello™ face sign-in |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt 4 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
