ASUS Vivobook 15 X1504V Core i5 13th Gen, 8GB, 512GB, 15.6″ FHD IPS LED, Windows 11
₨98000
Core i5 13th Gen, 8GB, 512GB, 15.6″ FHD IPS LED, Windows 11
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i5 13th Gen, 8GB, 512GB, 15.6″ FHD IPS LED, Windows 11
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Series | Asus Vivobook |
| Model | Vivobook 15 X1504V |
| OS Version | Windows 11 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 13th Gen |
| Processor Speed | 1335U Core i5 1.3GHz With 4.6GHz Turbo Speed 10 Cores , 12 Threads |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 36GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | 720p at 30 fps, HD camera |
| HDMI | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | No |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Asus |
| Series | Asus Vivobook |
| Model | Vivobook 15 X1504V |
| OS Version | Windows 11 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 13th Gen |
| Processor Speed | 1335U Core i5 1.3GHz With 4.6GHz Turbo Speed 10 Cores , 12 Threads |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 36GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | 720p at 30 fps, HD camera |
| HDMI | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | No |
