Lenovo Thinkpad L13 Yoga G2 Core i7 11th Gen, 16GB, 512GB, 13.3″ FHD IPS Touch Screen X360 LED, Windows 11 Pro
₨95000
Core i7 11th Gen, 16GB, 512GB SSD, 13.3″ FHD IPS Touch Screen X360 LED, Windows 11Pro
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i7 11th Gen, 16GB, 512GB SSD, 13.3″ FHD IPS Touch Screen X360 LED, Windows 11Pro
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad L13 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 11th Generation |
| Processor Speed | 1165G7 Core i7 11th Gen Base Frequency 2.8GHz upto Turbo Boost 4.7GHz |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch Multi Touch Screen |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | LPDDR 4 3733MHz On Board |
| Max Ram | 8GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Infrared IR HD camera for Windows Hello™ face sign-in |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt™ 4 with USB4™ Type-C® 40Gbps |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad L13 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 11th Generation |
| Processor Speed | 1165G7 Core i7 11th Gen Base Frequency 2.8GHz upto Turbo Boost 4.7GHz |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch Multi Touch Screen |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | LPDDR 4 3733MHz On Board |
| Max Ram | 8GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Infrared IR HD camera for Windows Hello™ face sign-in |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt™ 4 with USB4™ Type-C® 40Gbps |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
