HP ZBook FireFly 15 G8 Core i7 11th Gen, 32GB, 512GB SSD,Nvidia Quadro 4GB, 15.6″ FHD IPS LED, Windows 11Pro
₨190000₨185000
Core i7 11th Gen, 32GB RAM, 512GB NVME SSD,Nvidia Quadro T500 4GB DDR6, 15.6″ FHD IPS LED, Windows 11
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i7 11th Gen, 32GB RAM, 512GB NVME SSD,Nvidia Quadro T500 4GB DDR6, 15.6″ FHD IPS LED, Windows 11Pro
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Mobile Workstation |
| Model | ZBook FireFly 15 G8 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 11th Generation |
| Processor Speed | 1165G7 Core i7 11th Gen Base Frequency 2.8GHz upto Turbo Boost 4.7GHz |
| Processor Cache | 8 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 32GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | NVidia Quadro T500 4GB DDR6 |
| Graphics Card Memory | 4 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt 4 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Mobile Workstation |
| Model | ZBook FireFly 15 G8 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 11th Generation |
| Processor Speed | 1165G7 Core i7 11th Gen Base Frequency 2.8GHz upto Turbo Boost 4.7GHz |
| Processor Cache | 8 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 32GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | NVidia Quadro T500 4GB DDR6 |
| Graphics Card Memory | 4 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt 4 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
