Lenovo Thinkpad x230 Core i3 3rd Gen, 4GB, 320GB, 12.5″ HD LED
₨17000₨16000
Intel Core i3 3rd Gen/4GB/320GB/Cam/12.5″” HD LED
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i3 3rd Gen/4GB/320GB/Cam/12.5″” HD LED
Lenovo Thinkpad x230 price in Pakistan
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad X230 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | 3110M Core i3 2.4GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 12.5 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| Hard Disk | 320GB Sata |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 4000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Spill Resistant | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad X230 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 3rd Gen |
| Processor Speed | 3110M Core i3 2.4GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 12.5 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| Hard Disk | 320GB Sata |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 4000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Spill Resistant | Yes |
