HP Probook 440 G6 Core i5 8th Gen, 16GB, 256GB SSD, 14″ FHD LED
₨62000
Intel Core i5 8th Gen/16GB/256GB SSD/Cam/14″ FHD LED
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 8th Gen/16GB/256GB SSD/Cam/14″ FHD LED
HP Probook 440 G6 Core i5 price in Pakistan
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. ProBook |
| Model | Probook 440 G6 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | 8265U Core i5 1.6GHz upto 3.9GHz |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
| Hard Disk | Optional upto 2TB |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | No |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. ProBook |
| Model | Probook 440 G6 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 8th Generation |
| Processor Speed | 8265U Core i5 1.6GHz upto 3.9GHz |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
| Hard Disk | Optional upto 2TB |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | No |
