HP Elitebook 735 G5 AMD Ryzen 7 2700U, 8GB RAM, 256GB SSD, 13.3″ FHD LED
₨66000
AMD Ryzen 7 2700U/8GB RAM/256GB SSD/13.3″ FHD LED
people are viewing this right now
Out of stock
Details
AMD Ryzen 7 2700U/8GB RAM/256GB SSD/13.3″ FHD LED
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. EliteBook |
| Model | Elitebook 735 G5 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Processor Speed | 2700U AMD Ryzen 7 2.2GHz With Turbo Boost 3.8GHz (4 Cores) |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | AMD / ATI Graphics |
| Graphics Card Details | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. EliteBook |
| Model | Elitebook 735 G5 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Processor Speed | 2700U AMD Ryzen 7 2.2GHz With Turbo Boost 3.8GHz (4 Cores) |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | AMD / ATI Graphics |
| Graphics Card Details | AMD Radeon Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | Yes |
