Lenovo Thinkpad X13 Core i5 10th Gen, 16GB, 256GB SSD, 13.3″ FHD IPS LED, Win 11Pro
₨64000
Core i5 10th Gen,
16GB RAM,
256GB NVME SSD
13.3″ FHD IPS LED
Windows 11 Pro
people are viewing this right now
Out of stock
Details
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad X13 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 10th Generation |
| Processor Speed | 10210U Core i5 1.6 GHz base frequency, up to 4.2 GHz base with Intel® Turbo Boost |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt™ 3 with Power Delivery and DisplayPort |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad X13 |
| OS Version | Windows 11 Pro |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 10th Generation |
| Processor Speed | 10210U Core i5 1.6 GHz base frequency, up to 4.2 GHz base with Intel® Turbo Boost |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Thunderbolt™ 3 with Power Delivery and DisplayPort |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | Yes |




