HP Elitebook Folio 9470M Core i7
₨48000
Intel Core i7 2.0GHz 3rd Gen/8GB/180GB SSD/Cam/14″ HD LED/Win 10 Pro
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i7 2.0GHz 3rd Gen/8GB/180GB SSD/Cam/14″ HD LED/Win 10 Pro
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. EliteBook |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 3rd Generation |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 180GB Sata |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 4000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | No |
| Spill Resistant | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. EliteBook |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 3rd Generation |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 180GB Sata |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 4000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 1 Port |
| USB 3 | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | No |
| Spill Resistant | Yes |
