HP ZBook 14 G2 Mobile Workstation Core i7 5th Gen, 16GB, 180GB, AMD Firepro 1GB DDR5, 14″ FHD LED
₨58000
Core i7 5th Gen/16GB/180GB SSD/AMD Firepro M4150 1GB DDR5/14″ FHD LED
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i7 5th Gen/16GB/180GB SSD/AMD Firepro M4150 1GB DDR5/14″ FHD LED
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Mobile Workstation |
| Model | ZBook 14 |
| OS Version | Windows 10 Pro |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 5th Generation |
| Processor Speed | 5600U Core i7 2.6GHz upto 3.2GHz 5th Generation |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR3L |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 180GB |
| Hard Disk | Optional upto 2TB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | AMD / ATI Graphics |
| Graphics Card Details | AMD FirePro™ M4150 FireGL |
| Graphics Card Memory | 1GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB3.1 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | No |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP ZBook Mobile Workstation |
| Model | ZBook 14 |
| OS Version | Windows 10 Pro |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 5th Generation |
| Processor Speed | 5600U Core i7 2.6GHz upto 3.2GHz 5th Generation |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR3L |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 180GB |
| Hard Disk | Optional upto 2TB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | AMD / ATI Graphics |
| Graphics Card Details | AMD FirePro™ M4150 FireGL |
| Graphics Card Memory | 1GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB3.1 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | No |
