Dell Latitude E5570 Core i5 6th Gen , 8GB, 256GB SSD, 15.6″ HD LED
₨50000
Intel Core i5 6th Gen/8GB/256GB SSD/15.6″ HD IPS LED/Win 10 Pro
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 6th Gen/8GB/256GB SSD/15.6″ HD IPS LED/Win 10 Pro
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Dell. Latitude |
| Model | Latitude E5570 |
| OS Version | Windows 10 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | 6300U Core i5 2.4GHz upto 3.0GHz 6th Generation |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 256GB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD 520 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | Yes |
| USB 3 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | No |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Series | Dell. Latitude |
| Model | Latitude E5570 |
| OS Version | Windows 10 Pro |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 6th Generation |
| Processor Speed | 6300U Core i5 2.4GHz upto 3.0GHz 6th Generation |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 256GB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD 520 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | Yes |
| USB 3 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | No |
