GS8 Ultra Smart Watch (New Arrival) Apple Series 8 Watch High Clone
₨6500
GS8 ULTRA Smart Watch Series 8
- split screen display
- Screen off time Sets the 3D dynamic dial
- Scan code connection bracelet language switch
- Customize the component password to lock the screen
- Voice calling social business cards
people are viewing this right now
Out of stock
Details
GS8 Ultra Smartwatch Full Specs:
| Device | GS 8 Ultra |
|---|---|
| Shape | Square |
| Dimension | 45*38*11.5mm |
| Weight | 50g |
| Colors | Black, Silver |
| Display | IPS |
| Screen Size | 2.05 Inch |
| Screen Resolution | 420*485 pixels |
| Compatible Os | Android & IOS |
| Sensors |
|
| Bluetooth | V5.0 |
| GPS | NO |
| Speaker | Yes |
| Microphone | Yes |
| Multi-sports mode | Yes |
| Heart rate monitor | Yes |
| Blood Oxygen Monitor | Yes |
| Blood Pressure Monitor | Yes |
| Waterproof | IP67 Waterproof |
| Additional Features |
|
| Battery Capacity | 270 mAh |
| Normal usage | 2-5 days |
| App name | WearFit Pro |
| Strap | Silicone |
GS8 Ultra Smartwatch Picture Descriptions: 





| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Apple |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Apple |
