HP Probook 6460B
₨22000
Intel Core i5 2nd Gen/4GB/320GB/DVD Super/Cam/14″ HD LED
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 2nd Gen/4GB/320GB/DVD Super/Cam/14″ HD LED
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. ProBook |
| Model | Probook 6460B |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 2nd Generation |
| Processor Speed | 2520M Core i5 2.5GHz upto 3.2GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| Hard Disk | 320GB Sata |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 3000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 4 Ports |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. ProBook |
| Model | Probook 6460B |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 2nd Generation |
| Processor Speed | 2520M Core i5 2.5GHz upto 3.2GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| Hard Disk | 320GB Sata |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 3000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 4 Ports |
