Lenovo Thinkpad T450 Core i5 5th Gen, 8GB, 128GB SSD, 14″ HD+ LED
₨35000
Core i5 5th Gen/8GB/128GB SSD/14″ HD+ LED/Win 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i5 5th Gen/8GB/128GB SSD/14″ HD+ LED/Win 10
Lenovo T450s Price in Pakistan
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad T450 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 5th Generation |
| Processor Speed | 5300U Core i5 2.3GHz upto 2.9GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1600 x 900 :HD+ LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3L |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 128GB |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphicd 5500 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 3 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | Yes |
| Spill Resistant | Yes |
OTHER | |
| Other Features | Upto 8 Hours Battery Life |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ThinkPad |
| Model | Thinkpad T450 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 5th Generation |
| Processor Speed | 5300U Core i5 2.3GHz upto 2.9GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1600 x 900 :HD+ LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR3L |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 128GB |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphicd 5500 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes , N Series |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Display Port |
| VGA Port | Yes |
| USB 3 | 3 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
| Finger Print Reader | Yes |
| Spill Resistant | Yes |
OTHER | |
| Other Features | Upto 8 Hours Battery Life |
