Apple Macbook Pro 15″ Touch Bar MID2018(A1990-3215) Core i7 , 16GB, 512GB, AMD Radeon 4GB, 15.4″
₨225000₨217000
Core i7 8th Gen 6 core/16GB/512GB SSD/AMD Redeon 4GB/15.4″ Retina Display
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Core i7 8th Gen 6 core/16GB/512GB SSD/AMD Redeon 4GB/15.4″ Retina Display
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Series | Macbook Pro |
| Model | Macbook Pro 2018 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 8th Generation |
| Processor Speed | 8750H Core i7 2.2GHz With Turbo Bosst 4.1GHz 6 Cores |
| Processor Cache | 9MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.4" Widescreen Retina Display |
| Screen Resolution | 2880*1800 IPS |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| SSD | 512GB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | AMD Radeon Pro 555X |
| Graphics Card Memory | 4 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| USB Type C | 4 Ports with Thunderbolt 3 |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Apple |
| Series | Macbook Pro |
| Model | Macbook Pro 2018 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i7 8th Generation |
| Processor Speed | 8750H Core i7 2.2GHz With Turbo Bosst 4.1GHz 6 Cores |
| Processor Cache | 9MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.4" Widescreen Retina Display |
| Screen Resolution | 2880*1800 IPS |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| SSD | 512GB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Dedicated Graphics |
| Graphics Card Details | AMD Radeon Pro 555X |
| Graphics Card Memory | 4 GB Dedicated |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Webcam | Yes |
| USB Type C | 4 Ports with Thunderbolt 3 |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
