HP 15-DW3033DX Core i3 11th Gen
₨89000
Intel Core i3 11th Gen/8GB/256GB SSD/Finger Print/15.6″ FHD LED/Windows 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i3 11th Gen/8GB/256GB SSD/Finger Print/15.6″ FHD LED/Windows 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | 15-DW3033DX |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 11th Gen |
| Processor Speed | 1115G4 Core i3 11th Generation 3.0GHz Upto Turbo Boost 4.1GHz |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Finger Print Reader | Yes |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | 15-DW3033DX |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i3 11th Gen |
| Processor Speed | 1115G4 Core i3 11th Generation 3.0GHz Upto Turbo Boost 4.1GHz |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Finger Print Reader | Yes |
