Lenovo Ideapad S130
₨35000₨32000
Intel Dual Core Celeron 8th Gen/4GB/64GB SSD/14″ HD LED/Windows 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Celeron 8th Gen/4GB/64GB SSD/14″ HD LED/Windows 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ideaPad |
| Model | Lenovo ideapad S130 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Intel Celeron |
| Processor Speed | N4000 Intel Dual Core Celeron upto 2.6GHz 8th Gen |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| SSD | 64GB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel UHD Graphics 600 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB 3 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo. ideaPad |
| Model | Lenovo ideapad S130 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Intel Celeron |
| Processor Speed | N4000 Intel Dual Core Celeron upto 2.6GHz 8th Gen |
| Processor Cache | 4 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 14 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| SSD | 64GB |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel UHD Graphics 600 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| USB 3 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
