Toshiba Satellite S850 Core i5 3rd Gen, 4GB,128GB SSD, 15.6″ HD LED
₨23000
Intel Core i5 2.6GHz 3rd Gen/4GB/128GB SSD/DVD Super Drive/15.6″ HD LED/Win 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 2.6GHz 3rd Gen/4GB/128GB SSD/DVD Super Drive/15.6″ HD LED/Win 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Toshiba |
| Series | Satellite |
| Model | Satellite S850 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | 3230M Core i5 2.6GHz upto 3.2GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| Hard Disk | 320GB Sata |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 4000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 3 Ports |
| USB 3 | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Finger Print Reader | No |
OTHER | |
| Other Features | Just Like New |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | Toshiba |
| Series | Satellite |
| Model | Satellite S850 |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 7 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | 3230M Core i5 2.6GHz upto 3.2GHz |
| Processor Cache | 3 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1366 x 768 HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 4 GB |
| Ram Type | DDR3 |
| Max Ram | 16 GB |
| Hard Disk | 320GB Sata |
| Optical Drive | Multiformat DVD Super Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel HD Graphics 4000 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes |
| VGA Port | Yes |
| USB 2 | 3 Ports |
| USB 3 | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Finger Print Reader | No |
OTHER | |
| Other Features | Just Like New |
