HP 15-DY1751MS Core i5 10Gen Touch Screen
₨88000
Intel Core i5 10th Gen/8GB/512GB SSD/15.6″ HD Touch Screen LED/Win 10
people are viewing this right now
Out of stock
Details
Intel Core i5 10th Gen/8GB/512GB SSD/15.6″ HD Touch Screen LED/Win 10
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | 15-DY1751MS |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 10th Generation |
| Processor Speed | 1035G1 Core i5 1GHz upto 3.6GHz |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch Multi Touch Screen |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 512GB NVME |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics 620 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP 15 |
| Model | 15-DY1751MS |
| OS Version | Windows 10 |
| Warranty | 1 Year International Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 10th Generation |
| Processor Speed | 1035G1 Core i5 1GHz upto 3.6GHz |
| Processor Cache | 6 MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch Multi Touch Screen |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 :Full HD LED |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 8 GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 32GB |
| SSD | 512GB NVME |
| Optical Drive | No Optical Drive |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® UHD Graphics 620 |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| USB3.1 | 2 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | No |
