HP OmniBook 5 16 AG1070WM AMD Ryzen AI 7 350, 16GB DDR5, 512GB NVME, 16″ FHD+ IPS LED, Windows 11
₨175000
AMD Ryzen AI 7 350, 16GB DDR5, 512GB Gen4 NVME, 16″ FHD+ 2K IPS LED, Windows 11
people are viewing this right now
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | Omni Book |
| Model | OmniBook 5 16-AG1070WM |
| OS Version | Windows 11 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | AMD Ryzen AI 7 |
| Processor Speed | AI 7 350 2.0GHz With Turbo Boost 5GHz ( Total 8 Cores, 16 Threads ) |
| Processor Cache | 16MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 16" |
| Screen Resolution | 1920*1200 FHD+ IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | LPDDR5 on board |
| Max Ram | 16 GB |
| SSD | 512GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | AMD Radeon 860M |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | No |
| Webcam | FHD camera with IR function to support Windows Hello |
| HDMI | Yes |
| Super Speed USB 3.2 | 2 Ports |
| USB Type C | 2 Ports |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | No |
OTHER | |
| Other Features | Just Like New |
