HP Probook 440 G9 Core i5 12th Gen, 16GB, 256GB SSD, 14″ FHD LED, Windows 11
₨110000
Intel Core i5 12th Gen, 16GB RAM, 256GB SSD, 15.6″ FHD LED, Windows 11
people are viewing this right now
Details
Intel Core i5 12th Gen, 16GB RAM, 256GB SSD, 14″ FHD LED, Windows 11
| Specifications | — |
|---|
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. ProBook |
| Model | Probook 440 G9 |
| OS Version | Windows 11 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 12th Generation |
| Processor Speed | 1235U Core i5 with Turbo Boost 4.4GHz 10 Cores |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| Super Speed USB 3.2 | 3 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | No |
GENERAL | |
|---|---|
| Brand | HP |
| Series | HP. ProBook |
| Model | Probook 440 G9 |
| OS Version | Windows 11 |
| Warranty | 15 Days Check Warranty |
PROCESSOR | |
| Processor | Core i5 12th Generation |
| Processor Speed | 1235U Core i5 with Turbo Boost 4.4GHz 10 Cores |
| Processor Cache | 12MB |
DISPLAY | |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Screen Resolution | 1920*1080 Full HD IPS Display |
MEMORY & STORAGE | |
| Ram | 16GB |
| Ram Type | DDR4 |
| Max Ram | 64GB |
| SSD | 256GB NVME |
GRAPHICS | |
| Graphics Card | Integrated Graphics |
| Graphics Card Details | Intel® Iris® Xᵉ Graphics |
| Graphics Card Memory | System Shared |
CONNECTIVITY | |
| Wifi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Lan | Yes |
| Webcam | Yes, HD Cam |
| HDMI | Yes |
| VGA Port | No |
| Super Speed USB 3.2 | 3 Ports |
| USB Type C | 1 Port |
KEYBOARD & SECURITY | |
| Backlit Keyboard | Yes |
| Finger Print Reader | No |
